CHCE SIĘ ŻYĆ

Dobrze jest nie wiedzieć. Przetwarzać, zapominać, nosić w głowie mniej zbędnych informacji, pozbywać się stosu niepotrzebnych myśli i analiz. Dobrze jest wciągać się w rozmowę z drugim człowiekiem, słuchać z dziecięcą ciekawością i naiwnością. Bo gdy słuchamy nieznanego uwierzymy w każdy element opowieści.


Harry Belafonte – JUMP IN THE LINE


Jeśli jesteś osobą, która lubi słuchać, zgodzisz się, że niewiedza bywa fascynująca. Sprawia, że słowa są ciekawe. I z każdym kolejnym z nich ciekawość staje się bardziej intensywna, ubarwiona detalami wyobraźni. Uwielbiam słuchać o rzeczach, na temat których wiem niewiele, o krajach, w których nigdy nie byłem. Uwielbiam słuchać opowieści o dalekich, długich podróżach. O różnicach kulturowych, zupełnie abstrakcyjnych mi ludzkich nawykach i tradycjach. Opowieści inspirują i sprawiają, że sami chcemy doświadczać więcej, a więc i poczuć na własnej skórze echo tamtych wspomnień. Ukraść cudze doświadczenia. Popływać w świecących wodach egzotycznych plaż bądź przeczytać jednym tchem trylogię nieznanego nam dotąd pisarza. Chciałbym zobaczyć ukochane miejsca bliskich mi osób i poznać sens życia obcych mi ludzi. Chcę zachować tą ciekawość i próbować wciąż nowego. Szukać intrygi, nieznanego smaku i magii ulotnych chwil. To co już mi znane utrwalam na zdjęciach, zachowując tą magię na nieco dłużej.

I na koniec anegdotka z opolskiego targu, po którym przechadzałem się ostatnimi czasy z moim tatą.

Starsza Pani o siwych włosach, wspierająca wiek swoich stóp drewnianą laską, mówi do sprzedawczyni stoiska w stylu „wyprzedaż garażowa”.

-Bo mam taką sąsiadkę. Dzwoni do mnie i mówi „gdy wstaję rano i nie boli, znaczy że nie żyję”.

Miłego dnia!

 

Article Tags : , ,
Wiktor
Wiktor Leśniak

Mam słabość do ładnych rzeczy, dobrych ludzi i smacznego jedzenia, toteż nie rezygnuję z niczego co dodaje życiu kolorów. Hedonizm traktuję jak lekarstwo. Przyjemność wzmaga dobre myślenie. I dobre zdrowie też! Moda, zdjęcia i podróże to mój świat - gdy tylko mogę - tam właśnie uciekam.

Related Posts
florencja florence bagno a ripoli pool party
płaszcz golf zara emporio armani okulary słoneczne srebrne buty zign spodnie cheap monday kraków nowa huta

Discussion about this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *